неділю, 18 грудня 2016 р.

Сценарій вечора відпочинку для учнів 10-11 класів "ПОСВЯТА В ЛІЦЕЇСТИ"

ПОСВЯТА В ЛІЦЕЇСТИ
Вечір відпочинку для учнів 10-11 класів
(Слайд 1)
Мета: формувати творчу індивідуальність особистості школярів; розвивати артистизм, логічне мислення, зв’язне мовлення; сприяти згуртуванню учнівського колективу.
Обладнання: комп’ютер,  мультимедійний проектор,  значки з написом «Ліцеїст», конверти із листами, чорна скринька, комп′ютерна миша, бланки для журі.
На святі присутні гості: батьки, старшокласники, учителі, випускники минулих років.
Хід заняття
Звучить мелодія 1.
Ведуча.Доброго вечора, дорогі друзі!
Ведучий.Мираді вітати вас у нашому залі на черговій зустрічі у клубі «Ліцеїст»(слайд 2).
Ведуча. Давно вже стало доброю традицією -  посвячувати  наших 10-класників у старшокласники і «вербувати» їх у члени клубу «Ліцеїст».
Ведучий.Отже, зараз дозасідання нашого клубу приєднаються  претенденти на посвяту в ліцеїсти — учні  І-М курсу.  
Під мелодію 2 входять дівчата.
Ведуча.(Слайд 3) Щира, добра і привітна,
Не пихата, не амбітна.
І талантів безліч має:
Наша Настя скрізь встигає.
У навчанні - перемоги,
У всіх справах - успіх.
БоНастуняначе сонця усміх.
Вона чесна, принципова,
Багато працює,
І батьків, і вчителів
Глибоко шанує.
Ведучий.(Слайд 4) Русядобра і спокійна, 
І як друг, вона надійна! 
Бува і «коник» викидає… 
Дуже гарні очі має! 
Стрункість, витончений стиль
Дуже личить леді цій.
Тут не тільки гарна врода,
І не завжди діло в моді,
Просто світиться у ній
Вогник щастя і надій.
Ведуча.(Слайд 5) Маринка  щира і відкрита,
Дуже - дуже працьовита.
Друзів має так багато,
Допоможе всім завзято.
А коли у школі вечір,
На тендітні її плечі
Припаде ролей чимало,
І вона їх грає вдало.
Вона танцює і співає,
Вірші писати устигає.
І на обличчі своїм завжди
Цю усмішку приємну має.
Під мелодію 3 входять хлопці.
Ведучий. (Слайд 6) Олег. Він часто на уроках непоміт­ний,
Проте він чемний, людяний, привітний.
Таке ім'я прекрасне має він —
Він мрій своїх блакитних властелін.
І мрії ті здійсняться неодмінно,
І буде він навчатись на відмінно.
Ведуча. (Слайд 7) А Віталій уроки дуже старанно учить:
Відповів на уроці — і совість не мучить.
Він досягне свого й свого не впустить,
Може, в небо свою він ракету запустить.
Віталій ще той хлопчина – 
Сохне за ним не одна дівчина… 
В техніці він супер-ас! 
І дівчата кажуть: «Клас!»
Ведучий. (Слайд 8) Гоша. Ця особистість — тип неорди­нарний,
Допитливий, на вроду непоганий.
І серце добре має він, і добру вдачу.
Як дуже схоче, зробить і задачу,
Уміє добре хлопець потрудитись. 
Гоші ніколи все вчитись. 
Хист художника у нього, 
Яка може бути школа? 
Ведуча. (Слайд 9) Назар. У цього юнака міцна закалка,
Тому такий завзятий він рибалка.
Любить і футбол, і скутер, 
Ну, звичайно ж, і комп’ютер. 
Він — чемний, дуже добрий, гарний, здібний,
Йому медаль вручили б зараз срібну,
Якби охоти трохи більше мав
Й частіше за підручники сідав.      
Ведучий. (Слайд 10) Богдан.  Серед друзів він такий один.
Стильний, модний, чорний лі­музин
Він собі придбає, так і знайте,
Ви лише за ним спостерігайте..        
І спортсмен він —   просто клас!
І мистецтвом декламації  дивує нас.
Добротою своєю чарує він нас,
І від цього світлішає рідний наш клас.

Ведуча. Сьогодні Вам, десятикласники, доведеться пройти складні випробування, щоб довести своє право називатися «ліцеїстами», доведеться виголосити клятву старшокласника.
Ведучий. А право вирішити, чи достойні ви носити таке звання, належить журі у складі: (ведучий називає членів журі).
Ведуча.Для того, щоб прийняти учнів до гурту старшокласників школи, вони повинні пройти ряд випробувань. Десятикласники, ви готові до подолання перешкод?
Ведучий. Випробування буде у вигляді гри «Що? Де? Коли?».
Звучить мелодія 4.
Ведуча.Пропоную обрати капітана вашої команди(десятикласники обирають капітана).
Ведучий. А тепер познайомимося із правилами гри.Перед вами 11 конвертів із листами-запитаннями від дописувачів нашого клубу, вони ж спроектовані на екрані (слайд 11).  Члени команди по черзі обирають  листи. На обговорення дається 1-1,5 хвилини. Відповідь на запитання дає учень, обраний командою.
Ведуча. Ну що ж, розпочнемо. Обирайте лист.
(Тут і під час вибору кожного листа звучить мелодія 5)
Ведучий. Лист 1. Нам пишуть учні 1 класу і їх класний керівник Інна Василівна(слайд 12), вони просять розгадати ребус (слайд 13):

Відповідь. Інформатика (слайд 14).
Ведуча. Лист2. Лист надійшов із 9 класу. Його написали Халупа Ярослав та Забудько Богдан(слайд 15). Їхній  лист містить таке запитання (слайд 16)Травоїдні ссавці дамани вміють лазити по деревах і прямовисних скелях. А завдяки деякій особливості своїх лап вони періодично можуть робити те саме, що нерідко відбувається з популярним видом техніки. Що саме?»
Відповідь. Зависати(слайд 17).
Ведучий. Лист3. Усі ви прекрасно знаєте різновиди комп′ютерної техніки.   Саме   цього  торкається  одне  з  наших  запитань.   Його надіслала класний керівник 3 класу Наталія МиколаївнаЗабудько (слайд 18).
(Слайд 19) Перші такі комп’ютери, що випускалися підприємством Адама Осборна, важили близько 10 кг, а рекламували їх як «єдині, що поміщаються під сидінням у літаках».
Відповідь. Портативні(слайд 20).
Ведуча. Лист4.  Лист надійшов від учнів 8 класу (слайд 21).
(Слайд 22)Якщо ви поїдете до Каліфорнії, працюватимете там за комп’ютером і протягом двох годин жодного разу не зробите цього, то вас оштрафують на 500 доларів. Що ви маєте зробити?
 Відповідь. Обов’язкову перерву для відпочинку(слайд 23).
Ведучий. Лист5.  Лист надійшов від групи учнів 7 класу,Альмужної Анни, Забудько Дарини та Дудник Таїсії(слайд 24). Вонизапитують(слайд 25):
«Що це за романтичне місце в комп’ютері, де може пристати втомлений і пошарпанийбурями периферійний пристрій?»
 Відповідь. Порт(слайд 26).
Ведуча. Лист6. Лист прийшов від класного керівника 4 класуНаталії ФедорівниПорхун(слайд 27). Вона пише (слайд 28):
«Поява цього пристрою викликала сенсацію. На початку 70-х років намітилася тенденція до швидкого зниження вартості ЕОМ, які раніше коштували кілька млн. доларів. Спочатку з'явилася машина вартістю 100 тис., потім 50 тис. Досі невідома фірма повідомила про випуск ЕОМ за ціною 20 доларів. Коли розібралися, то було виявлено, що 20 доларів коштує не ЕОМ, а центральна її частина. Про що йде мова?
Відповідь: Процесор(слайд 29).
Ведучий. Лист7. Цей лист прийшов від ліцеїсток-одинадцятикласниць (слайд 30). Ось його зміст(слайд 31):
«П’ять років розробляли програму для суперкомп’ютера Токійського університету. По ній комп′ютер за 400 годин обчислив майже півтора трильйона цифр цього числа після коми. Але ми використовуємо під час обчислень лише два. Що це за число?
Відповідь. π = 3.14….(слайд 32).
Ведуча. Лист 8. Учні 2 класу Краснов Аркадій та Зайчук Назар (слайд 33) цікавляться (слайд 34):
«Як називалась перша рахівниця?»
Відповідь: Абак(слайд 35).
Ведучий. Лист9. Проти десятикласників грає Ольга Олексіївна Грузинська та учні 6 класу(слайд 36). Вони просять Вас згадати(слайд 37):
«Який із базових термінів інформатикипоходить від імені визначного персидського математика, географа, історика та астронома Абу Абдулла Абу Джафар Мухаммад ібн Муса аль-Хорезмі.
 Відповідь. Алгоритм(слайд 38).
Ведуча. Лист10. Цей лист від учнів 5 класу і їх класного керівника Світлани ПавлівниЛавренюк(слайд 39).
(Слайд 40) Дослідження, проведені в лондонських офісах, показали, що серед знахідок всередині цього пристрою 15 % припадає на кукурудзяні пластівці, 15 % — на ласощі, 7 % — на макарони. По 1 % — на олівцеву стружку, нігті, комах, волосся.
Відповідь.Цей пристрій — комп’ютерна клавіатура(слайд 41).
Звучить мелодія 6.
Ведучий. Лист11. Чорна скринька(слайд 42).(Слайд 43) Нещодавно у місті Тарту відбувся перший чемпіонат світу з нового виду спорту —на кінець фінальної хвилини в переможця зводило судомою не тільки руки, а й усе тіло. Авторствосвітового рекорду — 508 разів на хвилину — належить відомому естонському комп’ютерному дизайнеру АрдоМяртін. Спеціальний приз отримала найменша учасниця — трирічна дівчинка, якапоказала результат 236 разів на хвилину. Назвітьпристрій, за допомогою якого змагалися учасники і який знаходиться в чорній скриньці.
Відповідь.Комп’ютерна миша.
Коментар. Чемпіонатіз кількості клацань мишею за хвилину(слайд 44).
Ведуча. Ну що ж,листи від дописувачів закінчилися, і ми надаємо слово журі, щоб вони оцінили виступи наших десятикласників і вирішили, чи можна їх назвати «Ліцеїстами».
Журі підводить підсумки гри
Ведучий. Ви з гідністю пройшли випробування. Сьогодні ви вступаєте до дружньої родини старшокласників-ліцеїстів Красилівського навчально-виховного комплексу.
Старшокласником щоб стати,
Треба клятву вам прийняти.
Ведуча. Ось і настав хвилюючий момент нашого свята – прийняття клятви старшокласника.
Клятва старшокласників (виступ учнів І-М курсу):
Ми, учні І-М курсу, клянемося:
1.       Витримати навалу формул.
2.       Не очманіти від тиску і об’єму нового матеріалу.
3.       Не потонути в потоці інформації.
4.       Всі сили, весь свій творчий потенціал віддати боротьбі з лінню та неорганізованістю.
5.       Витримати натиск батьківської та вчительської опіки.
6.       Примусити свій мозок працювати на 150 %.
7.       Любити, поважати і шанувати працівників школи, знати їх у обличчя.
8.       Пам’ятати про обов’язок перед батьками, днювати в школі, але ночувати все ж таки  вдома.
9.       Ділитися з сусідом не тільки їстівними запасами, а й розумною думкою, а у випадку гострої потреби  - виконаним домашнім завданням.
10.  Не виявляти зацікавленості до осіб протилежної статі на уроках математики, фізики, хімії.
А якщо серйозно, то ми:
1.                Клянемось бути гідними звання ліцеїста
(Разом) Клянемось!
2.                Рости достойними громадянами країни, ім`я якій Україна!
(Разом) Клянемось!
3.                Свято берегти і примножувати традиції рідної школи, народу.
(Разом) Клянемось!
4.                Зробити все можливе, щоб нами пишалися батьки і вчителі.
(Разом) Клянемось
! Клянемось!Клянемось!
Ведучий.Оце так діти, молодці,
В дарунок вам значкиоці,
Ви  старшокласниками стали.
Настав той час, щоб вас вітали.
Ліцеїсти-одинадцятикласники одягають на десятикласників значки з написом «Ліцеїст»
Ведуча. Дорогі друзі! Ми ще раз вітаємо вас із сьогоднішнім святом, посвятою вас у старшокласники. Будьте повноправними господарями цього священного Храму Знань. Нехай плідним буде ваш подальший шлях у Красилівському навчально-виховному комплексі ім. М.І.Савельєва.
Ведучий. Вам бажаємо щастя, добра і тепла,
Незгоди людські хай не чинять вам зла.
І тільки все добре в житті щоб велося,
Хай збудеться все, що іще не збулося.
Як сонце на небі щоденно сіяє

Так щастя в житті вашім хай розцвітає!